استقلال اقتصادی یعنی هضم نشدن در هاضمه اقتصاد جهانی.امریکای ها  در قضایای بعد از مذاکرات هسته ای گفتند که معامله ی هسته ای باید موجب بشود که اقتصاد ایران ادغام در اقتصاد جهانی بشود.
ادغام یعنی چه؟اقتصاد جامعه جهانی چیست؟آیا اقتصاد جامعه جهانی یک نظم عادلانه عاقلانه و عقلایی است؟ ابدا
اقتصادی که نقشه آنرا جامعه جهانی کشیده است و مظاهر گوناگون آن در همه دنیا گسترده است عبارت است از نقشه ای  و نظامی که سرمایه داران عمدتاَ صهیونیستی و بعضاَ غیر صهیونیستی برای تصرف منابع مالی همه دنیا طراحی کرده اند.این نظم جامعه جهانی این اقتصاد جهانی است.اینی که یک کشوری اقتصادش را ادغام کند در اقتصاد جهانی این افتخار نیست این خسارت است این ضرر است این شکست است[ادامه متن]دریافت صوت سخنان رهبری در بیست و هفتمین سالگرد ارتحال امام خمینی ره


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز با حضور در مراسم بیست و هفتمین سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (رحمةالله‌علیه) به سخنرانی در جمع هزاران نفری مشتاقان و دلدادگان بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران پرداختند. که  5 شاخص انقلابی بودن  را بیان نمودند که در این گفتار برای کاربران به تقریر یکی از این شاخص ها می پردازیم.شاخصی که  با عنوان استقلال سیاسی و استقلال فرهنگی و استقلال اقتصادی بیان شد.

استقلال سیاسی ؛باید مراقب باشیم که دشمن همیشه با تهدید جلو نمی آید گاهی با تملق و لبخند جلو می آید و مقاصد خود را عملی می کند.

 استقلال فرهنگی یعنی سبک زندگی اسلامی ایرانی را انتخاب بکنیم.سبک زندگی از معماری از زندگی شهری از زیست انسانی از پیوندهای اجتماعی از مسائل گوناگون را شامل می شود.تقلید از غرب در سبک زندگی درست مقابل استقلال فرهنگی است.امروز نظام سلطه دارد روی این مسئله کار می کند.

استقلال اقتصادی یعنی هضم نشدن در هاضمه اقتصاد جهانی.امریکای ها  در قضایای بعد از مذاکرات هسته ای گفتند که معامله ی هسته ای باید موجب بشود که اقتصاد ایران ادغام در اقتصاد جهانی بشود.

ادغام یعنی چه؟اقتصاد جامعه جهانی چیست؟آیا اقتصاد جامعه جهانی یک نظم عادلانه عاقلانه و عقلایی است؟ ابدا
اقتصادی که نقشه آنرا جامعه جهانی کشیده است و مظاهر گوناگون آن در همه دنیا گسترده است عبارت است از نقشه ای  و نظامی که سرمایه داران عمدتاَ صهیونیستی و بعضاَ غیر صهیونیستی برای تصرف منابع مالی همه دنیا طراحی کرده اند.این نظم جامعه جهانی این اقتصاد جهانی است.اینی که یک کشوری اقتصادش را ادغام کند در اقتصاد جهانی این افتخار نیست این خسارت است این ضرر است این شکست است.

در تحریم هم هدفشان یک هدف اقتصادی بود.استقلال اقتصادی تنها با اقتصاد مقاومتی بدست می آید.همه تصمیم های بزرگ اقتصادی باید ضمن  اقتصاد مقاومتی تعریف بشود.فرض کنید ما مثلاَ با فلان کشور قرارداد معامله بازرگانی یا صنعتی ببندیم باید معلوم  بشود که این در کجای اقتصاد مقاومتی قرار می گیرد.سرمایه گذاری خارجی البته چیز خوبی است اما این یکی از خانه های جدول  اقتصاد مقاومتی را پر می کند.مهم تر از سرمایه گذاری خارجی فعال کردن ظرفیت های درونی و داخلی است.

منبع:
پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای مد‌ظله‌العالی
برچسب ها :
بیانات رهبری در مراسم 27 امین سالگرد ارتحال امام خمینی ,  اعتماد به امریکا خطای بزرگ است ,  جنات ,  اقتصاد مقاومتی ,  استقلال فرهنگی ,  استقلال سیاسی ,  شاخص های انقلابی بودن , 

نوشته شده در جمعه 14 خرداد 1395 ساعت 03:05 ب.ظ | آخرین ویرایش در جمعه 29 مرداد 1395 ساعت 10:56 ب.ظ